Przejdź do głównej zawartości

Odkrywanie nowych kompozycji kulinarnych w Akademii Smaków Sokołów







                  7 sierpnia miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych organizowanych przez firmę Sokołów S.A.. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania browaru Brofaktura. Brofaktura mieści się w zabytkowej hali targowej w centrum Siedlec. Piwa Brofaktury są warzone tradycyjną metodą. Główny piwowar Bartłomiej Imieliński zapoznał nas z procesami warzenia piwa i oprowadził po zakątkach browaru. Mieliśmy okazje spróbować słodu jęczmiennego i prasowanego chmielu. Piwa są niepasteryzowane, niefiltrowane produkowane z najwyższej jakości słodu i chmieli z całego świata. Oczywiście mogliśmy skosztować piw warzonych w Brofakturze: 
Kupieckie - typu Pils o jasnej barwie z lekką goryczką, wzbogacony nutą słodu i herbatników.
 Roskoszne - typu hefeweizen pszeniczne nuty bananowo-goździkowe, które mieszają się z chlebowo-korzennym posmakiem.
 Mleczyk - pszeniczne, mętne z amerykańskim chmielem i polskim mniszkiem lekarskim
Szyszunia- porter z dodatkiem chmielu z lubelszczyzny oraz kwiatami dalekiego wschodu
Piwa były wyśmienite, smakowały mi wszystkie! Do piw podane zostały przekąski firmy Sokołów i wyśmienity obiad przygotowany przez szefa kuchni.

































                Następnie pojechaliśmy do  Dworu Ziemiańskiego w Woli Suchożebrskiej. Tam w pięknych okolicznościach przyrody szef kuchni Dominik Moskalenko opowiedział o tajnikach sezonowania wołowiny i dokonał jej rozbioru. Szef wyjaśnił że duży wpływ na smak mięsa mają nie tylko marynaty i przyprawy a przede wszystkim jakość mięsa. Najbardziej cenioną wołowiną na świecie jest ta dojrzewająca, którą w swojej ofercie ma firma Sokołów. Do mięsa podane zostały piwa, które idealnie pasowały do wołowiny. O dobór piwa zatroszczył się Rafał Batorowicz, który jest pasjonatem browarnictwa. Wyjaśnił, że łyk lagera czy też guinessa może wzbogacić smak potrawy. A połączenie rostbefu z Russian Imperial Stout było po prostu mistrzowskie.  
            Oprócz pysznego jedzenia i wybornych trunków miałam okazje poznać świetne dziewczyny z innych blogów kulinarnych. Była okazja do pogadania, pośmiania, wymiany doświadczeń i do miłego spędzenia czasu przy pysznym jedzeniu i dobrym piwie. 


           Serdecznie dziękuje firmie Sokołów i Agnieszce Sałkowska za zaproszenie. Było cudownie i bardzo miło spędziłam z Wami czas.






















































Wszystkie zdjęcia zostały przekazane przez firmę Sokołów S.A.

Komentarze

  1. Miło było Cię poznać :-) Wspaniałe warsztaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba takie wydarzenia dają wiele pozytywnych wrażeń.
    Lubię takie relacje.
    Jestem bardzo ciekawa czy bym się tam odnalazła.
    Super!
    Pozdrawiam piątkowo :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale klimat! Ta hala i ogród :) Widać, że było ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajne warsztaty :) Super relacja :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozdrawiam wszystkich i życzę samych smacznych chwil.
Ola

Popularne posty z tego bloga

Nalewka świąteczna

                 Święta tuż, tuż. Prezenty spakowane, pierniczki upieczone, menu świąteczne zaplanowane, bigos niedługo będzie się robił, fryzjer odwiedzony a ubieranie choinki zostawię moim chłopakom. Fajnym uwieńczeniem tych wszystkich przygotowań może być kieliszek bardzo smacznej nalewki z pomarańczami, cynamonem, wanilią i goździkami. Nalewka może też stanowić bardzo fajny prezent. Do świąt zostało jeszcze kilka dni więc zachęcam do przygotowania nalewki świątecznej.  Pozdrawiam Ola. Składniki: 6 pomarańczy  200 g cukru  1 laska wanilii 1 kora cynamonu  4 goździki 250-300 ml wódki  300 ml wody               Pomarańcze umyć, sparzyć wrzątkiem, zetrzeć skórkę (bez białej części) i wycisnąć sok. Do garnka wlać sok, wodę, dodać skórkę, cukier, przełamaną korę cynamonu, laskę wanilii i goździki. Doprowadzić do wrzenia i gotować 10 minut. Zdjąć z ognia. Do soku wlać wódkę. Ilość wódki zależy od nas, jeśli lubimy mocniejsze smaki dodajmy 300 ml jeśli lubimy słabsze do

Ciasto z płatkami owsianymi i jogurtem naturalnym

      Jedno z fajniejszych ciast jakie udało mi się upiec. Kruchy, lekko rozpadający się spód wykonany z płatków owsianych i kakao. A masa to połączenie białek, jogurtu i wiórków kokosowych. Szybkie w przygotowaniu, boskie w smaku a do tego niewielka ilość kalorii. Warte grzechu, polecam :D Składniki:  Masa z płatków: 2 szklanki płatków owsianych  1/2 szklanki cukru trzcinowego  3 łyżki kakao  1/2 szklanki oleju  3 żółtka  szczypta soli  Masa jogurtowa: 3 białka  1/2 szklanki cukru  400 ml jogurtu naturalnego  2 łyżki mąki ziemniaczanej  150 g wiórków kokosowych  1 łyżeczka proszku do pieczenia  Foremka: 26x21 cm, wyłożona pergaminem         Masa z płatków: wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Masa jogurtowa: Ubijamy białka na sztywno, cały czas ubijając wsypujemy pomalutku, partiami cukier i ubijamy do momentu jego rozpuszczenia. Masa powinna być sztywna, lśniąca a pod palcami nie możemy wyczuwać grudek. Do białek dodajemy mąkę i miksujemy ok

Gozleme ze szpinakiem i fetą

      Gozleme to bardzo popularne tureckie chlebki. Na rozwałkowane ciasto nakłada się ulubione nadzienie mięsne albo warzywne następnie podsmaża się je na patelni.Bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. Przypomina trochę taką zamkniętą pizzę. Mi, najlepiej smakuje wersja ze szpinakiem podana z sosem czosnkowym. Składniki: 350 g mąki chlebowej  1 łyżeczka soli  1 łyżeczka cukru  220 ml letniej wody  4 g drożdży suszonych albo 20 g świeżych   Nadzienie: 300 g świeżego szpinaku  2 ząbki czosnku  około 50-80 g sera fata  sól, pieprz  łyżka masła i oleju do smażenia           Nadzienie: Opłucz szpinak i usuń grube łodyżki. Podsmaż na maśle i oleju. Dodaj drobno pokrojony czosnek, dopraw pieprzem z solą nie przesadzaj bo feta jest słona. Przestudź.         Wszystkie składniki ciasta (przy użyciu suszonych drożdży) włóż do miski, wymieszaj drewnianą łyżką a następnie zagnieć. Ciasto powinno delikatnie przyklejać się do rąk, nie powinno być twarde. Jeśli używasz