Przejdź do głównej zawartości

Test wyciskarki wolnoobrotowej Panasonic MJ-L500





                   Witajcie :) Dzisiaj na blogu test wyciskarki wolnoobrotowej firmy Panasonic MJ-L500.To moje pierwsze zetknięcie z tym urządzeniem i przyznam wam szczerze że nieostatnie. Teraz kiedy jest taki urodzaj owoców i warzyw działam tym urządzeniem prawie codziennie. Nie tylko ja bo mój małoletni z obsługą urządzenia daje sobie świetnie radę. W domu mamy sokowirówkę, ale nikt nie chce z niej korzystać ponieważ po wyciśnięciu soku powstaje duża ilość piany, którą trzeba zebrać i jeszcze przecedzić. Sporo roboty. Sokowirówka ma sitka, które ścierają owoce i warzywa jednocześnie podgrzewając je przez co tracimy sporą ilość cennych witamin. I przy okazji  powstaje piana. W wyciskarce wolnoobrotowej takiego problemu mieć nie będziemy. Śruba zgniata owoce i warzywa w bardzo wolnym tempie nie podgrzewając soku i to co dobre i cenne dla naszego organizmu zostaje w soku. A na soku zero piany i możemy przechowywać go w lodowce bardzo długo 3-4 dni. Fajnie co :)   





W wyciskarce wolnoobrotowej możemy przygotować soki, koktajle, zupy warzywne, lody, sorbety i galaretki.




Wyciskarka Panasonic MJ-L500 ma pionowy kształt dzięki temu zmieści się nawet w bardzo małej kuchni. Ma bardzo prosty a zarazem nowoczesny wygląd. Występuje w trzech kolorach srebrnym, złoto-miedzianym i czerwonym.




Podstawa jest bardzo stabilna. W trakcie wyciskanie urządzenie nie porusza się. Stoi stabilne a nóżki są z gumy co powoduje że delikatnie przysysają się do blatu.



Wycierak obraca się automatycznie co zapobiega zatkaniu się filtra. Można go zdjąć i bez problemu umyć pod bieżącą wodą. 
Wszystkie części plastikowe wykonane są z wysokiej jakości plastiku, które można myć w zmywarce.
Urządzenie posiada funkcje rewers - czyli obrót śruby w przeciwnym kierunku.




Do zestawu dodana jest szczoteczka co w znacznym stopniu ułatwi nam umycie sitka.



W wyciskarce jest śruba wykonana ze stali nierdzewnej, która bardzo wolno obraca się i zgniata warzywa i owoce. Dzięki temu sok się nie podgrzewa i nie traci swoich cennych wartości odżywczych. Max obrotów na minutę to 45! Poradzi sobie nawet z bardzo twardymi warzywami jak i z liśćmi szpinaku, pokrzywy czy pietruszki.
Sok się nie rozwarstwia i nie powstaje piana! U mnie sokowirówka leży i się kurzy bo nikt nie chce pic soku z kożuchem. Po skorzystaniu z sokowirówki musiałam zebrać pianę potem jeszcze przecedzić przez sitko, masakra. W wyciskarce wolnoobrotowej tego nie ma.



Pojemniki na pulpę i sok są różnej wielkości co zdecydowanie ułatwi przechowywanie. Możemy bez problemu włożyć jeden pojemnik w drugi i schować do szafki.


Pojemnik na sok jest bardzo duży 1L a z boku zaznaczona jest podziałka. Bez problemu możemy kontrolować ilość.


Kranik zakończony jest bardzo szczelnym korkiem. Możemy zamknąć i wylać sok np. do butelki i później dalej kontynuować prace wyciskarki. Nie poplami nam obrusu i nie zrobi plam na blacie kuchennym.


Do urządzenia dodana jest przystawka, która umożliwia zrobienie lodów, sorbetów  i shake`ów. 




Dziecinnie łatwy montaż i demontaż wszystkich części urządzenia. Wszystko jest oznakowane i widoczne.



Specyfikacja

MJ-L500

Numer.modelu MJ-L500
Tryb pracy 2 następujące po sobie cykle: włączenie na 15 min, następnie wyłączenie na 30 min
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) (około) Ok. 18,5 x 17,6 x 43,2 cm
Masa (około) Ok. 4,0 kg




         Ostatnio jest to mój ulubiony sok, robię go prawie codziennie. Jest taki słodko kwaśny. Pyszny! Sok polecam osobą, które chcą mieć ładną opaleniznę. Szklaneczka soku zawiera duży zastrzyk  beta-karotenu, witaminy A i C.

Sok z pomarańczowych owoców:
  • 3 marchewki 
  • 3 nektarynki 
  • 2 pomarańcze 
Wszystkie owoce należy umyć i obrań.




Z jednej strony wychodzi pulpa a przez drugi dzióbek leci sok.




Jak widzicie pulpa wychodzi bardzo sucha. Same wióry.






     Pojemnik na sok ma wyprofilowany dzióbek co bez problemu pozwoli nam nalać sok do szklanki czy butelki.



Szybko, łatwo i w bardzo przyjemny sposób delektujemy się ulubionym soczkiem. Możliwości i kombinacji smaków jest bardzo dużo wszystko zależy od tego na co mamy ochotę. Korzystajmy z owoców i warzyw póki jest sezon.



Komentarze

  1. Bardzo fajna wyciskarka.
    Z chęcią bym się z zapoznała z jej działaniem osobiście.
    Nie spotkałam się z nią wcześniej. Mam sama firmy Łucznik i jestem zadowolona.
    Pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak, będziesz rozglądać się za nową wyciskarką to polecam ci panasonica. Świetnie się sprawdza.

      Usuń
  2. Wygląda naprawdę fajnie w przystępnej cenie. Może sobie taką nabęde?

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna jest ta wyciskarka :) Soki na pewno są mega pyszne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo fajna :D Ostatnio wyciskałam sok z truskawek a później rozlałam do słoików na zimę.

      Usuń
  4. Uwielbiam takie świeże soczki, kupne się nie umywają :))
    Ale wolę chyba świeże owoce, więc wyciskarki póki co nie kupuję.

    OdpowiedzUsuń
  5. Takimi soczkami można się raczyć codziennie ^^ A wióry zawsze można wykorzystać ponownie np. do ciasteczek :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Uwielbiam soki i pokochałam tą wyciskarkę, jest naprawdę świetna :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. Świetna!
    Jak udało Ci się rozpocząć jej testowanie ?
    Napisałaś do firmy ? Czy to była jakaś akcja ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Należę do klubu Panasonic Polska.

      Usuń
    2. Wow! Ale super, gratuluję, bo sprzęt na prawdę świetny, zazdroszczę :)
      Chętnie sama też dołączyłabym do takiego klubu :)
      Pozdrawiam i życzę długiego użytkowania :*

      Usuń

Prześlij komentarz

Pozdrawiam wszystkich i życzę samych smacznych chwil.
Ola

Popularne posty z tego bloga

Nalewka świąteczna

                 Święta tuż, tuż. Prezenty spakowane, pierniczki upieczone, menu świąteczne zaplanowane, bigos niedługo będzie się robił, fryzjer odwiedzony a ubieranie choinki zostawię moim chłopakom. Fajnym uwieńczeniem tych wszystkich przygotowań może być kieliszek bardzo smacznej nalewki z pomarańczami, cynamonem, wanilią i goździkami. Nalewka może też stanowić bardzo fajny prezent. Do świąt zostało jeszcze kilka dni więc zachęcam do przygotowania nalewki świątecznej.  Pozdrawiam Ola. Składniki: 6 pomarańczy  200 g cukru  1 laska wanilii 1 kora cynamonu  4 goździki 250-300 ml wódki  300 ml wody               Pomarańcze umyć, sparzyć wrzątkiem, zetrzeć skórkę (bez białej części) i wycisnąć sok. Do garnka wlać sok, wodę, dodać skórkę, cukier, przełamaną korę cynamonu, laskę wanilii i goździki. Doprowadzić do wrzenia i gotować 10 minut. Zdjąć z ognia. Do soku wlać wódkę. Ilość wódki zależy od nas, jeśli lubimy mocniejsze smaki dodajmy 300 ml jeśli lubimy słabsze do

Ciasto z płatkami owsianymi i jogurtem naturalnym

      Jedno z fajniejszych ciast jakie udało mi się upiec. Kruchy, lekko rozpadający się spód wykonany z płatków owsianych i kakao. A masa to połączenie białek, jogurtu i wiórków kokosowych. Szybkie w przygotowaniu, boskie w smaku a do tego niewielka ilość kalorii. Warte grzechu, polecam :D Składniki:  Masa z płatków: 2 szklanki płatków owsianych  1/2 szklanki cukru trzcinowego  3 łyżki kakao  1/2 szklanki oleju  3 żółtka  szczypta soli  Masa jogurtowa: 3 białka  1/2 szklanki cukru  400 ml jogurtu naturalnego  2 łyżki mąki ziemniaczanej  150 g wiórków kokosowych  1 łyżeczka proszku do pieczenia  Foremka: 26x21 cm, wyłożona pergaminem         Masa z płatków: wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Masa jogurtowa: Ubijamy białka na sztywno, cały czas ubijając wsypujemy pomalutku, partiami cukier i ubijamy do momentu jego rozpuszczenia. Masa powinna być sztywna, lśniąca a pod palcami nie możemy wyczuwać grudek. Do białek dodajemy mąkę i miksujemy ok

Gozleme ze szpinakiem i fetą

      Gozleme to bardzo popularne tureckie chlebki. Na rozwałkowane ciasto nakłada się ulubione nadzienie mięsne albo warzywne następnie podsmaża się je na patelni.Bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. Przypomina trochę taką zamkniętą pizzę. Mi, najlepiej smakuje wersja ze szpinakiem podana z sosem czosnkowym. Składniki: 350 g mąki chlebowej  1 łyżeczka soli  1 łyżeczka cukru  220 ml letniej wody  4 g drożdży suszonych albo 20 g świeżych   Nadzienie: 300 g świeżego szpinaku  2 ząbki czosnku  około 50-80 g sera fata  sól, pieprz  łyżka masła i oleju do smażenia           Nadzienie: Opłucz szpinak i usuń grube łodyżki. Podsmaż na maśle i oleju. Dodaj drobno pokrojony czosnek, dopraw pieprzem z solą nie przesadzaj bo feta jest słona. Przestudź.         Wszystkie składniki ciasta (przy użyciu suszonych drożdży) włóż do miski, wymieszaj drewnianą łyżką a następnie zagnieć. Ciasto powinno delikatnie przyklejać się do rąk, nie powinno być twarde. Jeśli używasz