Przejdź do głównej zawartości

Przekładaniec bez pieczenia z truskawkami i budyniem





         Wiem jak bardzo lubicie przekładańce dlatego postanowiłam przygotować dla Was wyjątkowe ciasto bez użycia piekarnika :D Banalnie proste w przygotowaniu, szybie i ciekawe w wyglądzie. Bardzo apetycznie, lekkie, nie jest ciężkie chociaż masa jest maślana. Warstwy do siebie pasują i sprawiają że ciasto jest pyszne w swojej prostocie. Polecam czy to na zbliżające się komunie, imieniny czy tak podrostu do kawki.



Składniki:

Masa budyniowa:
  • 200 g masła temp. pokojowa 
  • 120 g cukru pudru 
  • 1 budyń śmietankowy (bez cukru)
  • 500 ml mleka 
Masa truskawkowa:
  • 450g truskawek (mogą być mrożone)
  • 120g cukru trzcinowego 
  • 50 ml wody 
  • 2 łyżeczki agaru albo 4 łyżeczki żelatyny 
  • 450 g herbatników 

       Budyń ugotuj według instrukcji na opakowaniu i przestudź do temp. pokojowej (możesz zrobić to dzień wcześniej). Utrzyj masło z cukrem a następnie dodawaj po łyżce budyniu. Ucieraj do skończenia się budyniu i połączenia się całości.
       Truskawki włóż do garnka, wlej wodę, wsyp cukier i duś na małym ogniu aż się rozpadną. Następnie zmiksuj na papkę. Wsyp agar albo żelatynę i mieszaj do rozpuszczenia. Przestudź i poczekaj aż masa zacznie gęstnieć.
      Ułóż pierwszą warstwę herbatników. Moja miała długość na 6 herbatników a szerokość na 3. Rozsmaruj połowę masy truskawkowej, przykryj herbatnikami. Na nich rozsmaruj większą część kremu budyniowego i przykryj ciastkiem. Na nim wyłóż pozostałą część masy truskawkowej, przykryj ciastkiem i posmaruj resztą kremu. Wstaw do lodówki na minimum 2 godziny (herbatniki muszą mieć czas żeby zmięknąć).





Komentarze

  1. No proszę! I ja mogę sobie na niego pozwolić, bo bez żelatyny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pycha, bardzo ciekawy przepis!

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda obłędnie. Uwielbiam takie ciasta, które kuszą swoją bielą :) Idealnie rozprowadziłaś masy. Wszystko wygląda jak spod igły. Pięknie się prezentuje i na pewno smak jest równie wspaniały. Budyń, truskawki- mogę sobie tylko wyobrazić :) Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Oluś częstuję się tym pysznym ciastem :-) lubię takie słodkości :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kochamy takie warstwy :) Truskawki i krem to połączenie najlepsze w deserach a do tego jeszcze ciacha! :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ciastko wygląda bardzo efektownie! Jestem ciekawa, jak smakuje! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Wygląda świetnie, tak lekko i delikatnie. A dodatkowo jest bez pieczenia, same plusy!: )

    OdpowiedzUsuń
  8. jakież fajne kolory! Białe, czerwone- równe warstwy, idealnie! :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Wszędzie widzę truskawki. Już nie mogę się doczekać takich ogródkowych;)
    Piękne ciacho!

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo ładny, bardzo apetyczny :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Masz Ola rękę do smakowitych ciast, ślinka cieknie po prostu.... :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo ładnie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
  13. a który cukier gdzie ? :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Smakowicie wygląda, pysznie się zapowiada i doskonale pasuje do kosza majówkowego :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Ale pychota! Narobiłaś mi ochoty na coś słodkiego a już ta godzina :p

    OdpowiedzUsuń
  16. Trzy w jednym: szybko, pysznie i pięknie :) :) :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo podoba mi się ten wypiek :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Fajny przekładaniec, wygląda pysznie :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Bez pieczenia- wchodzę w ciemno:)

    OdpowiedzUsuń
  20. 3 razy TAK ! :D 1- uwielbiam przekładańce, 2 - bez pieczenia, 3 - wersja z agarem ^^

    OdpowiedzUsuń
  21. Uwielbiam takie ciasta na zimno bez pieczenia. Czy zamiast tej masy truskawkowej można wykorzystać dżem własnej roboty?

    OdpowiedzUsuń
  22. Zrobiłam to ciasto wczoraj wieczorem, ale herbatniki niestety dzisiaj rano jeszcze są twarde czy zmiękną do jutra?

    OdpowiedzUsuń
  23. jakich wymiarów ma by blacha, na której to przygotowujemy?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozdrawiam wszystkich i życzę samych smacznych chwil.
Ola

Popularne posty z tego bloga

Nalewka świąteczna

                 Święta tuż, tuż. Prezenty spakowane, pierniczki upieczone, menu świąteczne zaplanowane, bigos niedługo będzie się robił, fryzjer odwiedzony a ubieranie choinki zostawię moim chłopakom. Fajnym uwieńczeniem tych wszystkich przygotowań może być kieliszek bardzo smacznej nalewki z pomarańczami, cynamonem, wanilią i goździkami. Nalewka może też stanowić bardzo fajny prezent. Do świąt zostało jeszcze kilka dni więc zachęcam do przygotowania nalewki świątecznej.  Pozdrawiam Ola. Składniki: 6 pomarańczy  200 g cukru  1 laska wanilii 1 kora cynamonu  4 goździki 250-300 ml wódki  300 ml wody               Pomarańcze umyć, sparzyć wrzątkiem, zetrzeć skórkę (bez białej części) i wycisnąć sok. Do garnka wlać sok, wodę, dodać skórkę, cukier, przełamaną korę cynamonu, laskę wanilii i goździki. Doprowadzić do wrzenia i gotować 10 minut. Zdjąć z ognia. Do soku wlać wódkę. Ilość wódki zależy od nas, jeśli lubimy mocniejsze smaki dodajmy 300 ml jeśli lubimy słabsze do

Ciasto z płatkami owsianymi i jogurtem naturalnym

      Jedno z fajniejszych ciast jakie udało mi się upiec. Kruchy, lekko rozpadający się spód wykonany z płatków owsianych i kakao. A masa to połączenie białek, jogurtu i wiórków kokosowych. Szybkie w przygotowaniu, boskie w smaku a do tego niewielka ilość kalorii. Warte grzechu, polecam :D Składniki:  Masa z płatków: 2 szklanki płatków owsianych  1/2 szklanki cukru trzcinowego  3 łyżki kakao  1/2 szklanki oleju  3 żółtka  szczypta soli  Masa jogurtowa: 3 białka  1/2 szklanki cukru  400 ml jogurtu naturalnego  2 łyżki mąki ziemniaczanej  150 g wiórków kokosowych  1 łyżeczka proszku do pieczenia  Foremka: 26x21 cm, wyłożona pergaminem         Masa z płatków: wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Masa jogurtowa: Ubijamy białka na sztywno, cały czas ubijając wsypujemy pomalutku, partiami cukier i ubijamy do momentu jego rozpuszczenia. Masa powinna być sztywna, lśniąca a pod palcami nie możemy wyczuwać grudek. Do białek dodajemy mąkę i miksujemy ok

Gozleme ze szpinakiem i fetą

      Gozleme to bardzo popularne tureckie chlebki. Na rozwałkowane ciasto nakłada się ulubione nadzienie mięsne albo warzywne następnie podsmaża się je na patelni.Bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. Przypomina trochę taką zamkniętą pizzę. Mi, najlepiej smakuje wersja ze szpinakiem podana z sosem czosnkowym. Składniki: 350 g mąki chlebowej  1 łyżeczka soli  1 łyżeczka cukru  220 ml letniej wody  4 g drożdży suszonych albo 20 g świeżych   Nadzienie: 300 g świeżego szpinaku  2 ząbki czosnku  około 50-80 g sera fata  sól, pieprz  łyżka masła i oleju do smażenia           Nadzienie: Opłucz szpinak i usuń grube łodyżki. Podsmaż na maśle i oleju. Dodaj drobno pokrojony czosnek, dopraw pieprzem z solą nie przesadzaj bo feta jest słona. Przestudź.         Wszystkie składniki ciasta (przy użyciu suszonych drożdży) włóż do miski, wymieszaj drewnianą łyżką a następnie zagnieć. Ciasto powinno delikatnie przyklejać się do rąk, nie powinno być twarde. Jeśli używasz